Prezydent Andrzej Duda spotkał się z przedstawicielami korporacji samorządowych

0
2073
Andrzej Maciejewski,Poseł na Sejm RP

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w Pałacu Prezydenckim z przedstawicielami korporacji samorządowych. W spotkaniu uczestniczył m.in. Poseł na Sejm RP, z naszego regionu Andrzej Maciejewski, Przewodniczący Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej.

-Pan Prezydent przychylił się do mojej propozycji powołania komisji kodyfikacyjnej, która ma uporządkować sprawy prawne samorządu terytorialnego. Przy prezydencie powstanie komisja kodyfikująca, która ma wypracować strukturę polskiego samorządu. Wszyscy byli zgodni, że reforma samorządowa nie jest zakończona, ale nie wymaga ona rewolucji, tylko ewolucji. – mówił Poseł, Andrzej Maciejewski.

Podczas spotkania, Prezydent mówił także o tym, że oczekuje, także na propozycję pomysłów pytań do referendum, ponieważ na pewno referendum się odbędzie. Podczas takiego referendum, miałby pojawić się pytania dotyczące samorządów. Prezydent Andrzej Duda chciałby, aby referendum odbyło się 11 listopada.

-Szanowni Państwo, w najbliższym czasie, dosłownie w najbliższych dniach zostanie przeze mnie powołany pełnomocnik ds. właśnie tego referendum konsultacyjnego, dotyczącego przyszłości, jeżeli chodzi o zapisy Konstytucji. I mogę już dzisiaj zapowiedzieć, że po rozważaniach stwierdziłem, że moim pełnomocnikiem powinien być jeden z najbliższych współpracowników, a zarazem doświadczony prawnik, posiadający także i doświadczenie w pracy praktycznej, prawniczej, w zawodzie adwokata – pan Paweł Mucha. – napisał na swojej oficjalnej stronie Pan Prezydent Andrzej Duda.

A co z terminem wyborów samorządowych? – Prezydent nie jest zwolennikiem tego, aby wybory samorządowe odbyły się 11 listopada. Teraz rozważane są dwie inne daty, albo pół roku wcześniej, albo pół roku później. Ja jestem zwolennikiem, żeby wybory odbyły się w maju 2019 roku, ale będę o tym jeszcze w sejmie rozmawiał z kolegami z innych ugrupowań. – dodaje Andrzej Maciejewski.

-Podkreślam: bardzo dobre było dzisiaj spotkanie z przedstawicielami organizacji zrzeszających jednostki samorządu terytorialnego, organizacjami o charakterze ogólnopolskim. Bardzo jestem z niego zadowolony. Podjęliśmy konkretne decyzje, które w najbliższym czasie będą realizowane. – podsumowuje Prezydent Andrzej Duda.

 

 

 

 

BRAK KOMENTARZY