Premier Polski i prezydent Francji: rozmowa była interesująca i owocna

0
2175
polska-francja
AppleMark

O rozwijaniu polsko-francuskiej współpracy, w tym gospodarczej i przemysłów obronnych, rozmawiali w środę w Paryżu premier Beata Szydło i prezydent Francois Hollande.

Rozmowa dotyczyła też wyzwań stojących przed UE: rozwiązania kryzysu migracyjnego i członkostwa w UE Wielkiej Brytanii.

Po spotkaniu Hollande podkreślał, że relacje polsko-francuskie są “mocne i wartościowe” – m.in. w obszarze współpracy gospodarczej i kulturalnej – i obu stronom zależy na ich dalszym wzmacnianiu. Szydło stwierdziła, że rozmowa była interesująca i owocna, a współpraca z Francją – z którą od 2008 r. łączy Polskę partnerstwo strategiczne – będzie się w dalszym ciągu rozwijała.

Tematem środowej rozmowy były też m.in. kwestie bezpieczeństwa europejskiego, a w tym kontekście również zbliżający się szczyt NATO w Warszawie.

– Chcemy mocno współpracować; jeśli chodzi o bezpieczeństwo Europy, Polska odgrywa bardzo ważną rolę w projekcie europejskiej obrony, a także z racji tego, że w Warszawie będzie organizowany szczyt NATO – właśnie dlatego tak ważna była nasza rozmowa i dlatego ważne, byśmy kontynuowali naszą współpracę, jeśli chodzi o przemysł obronny – powiedział Hollande.

Również Szydło podkreślała znaczenie współpracy przemysłów obronnych naszych krajów: Robimy wspólne interesy na tym polu, to jest bardzo dobre dla polskiej gospodarki i gospodarki francuskiej, chcemy, żeby ta współpraca się rozwijała – powiedziała.

Źródło: PAP

BRAK KOMENTARZY