Prawo i Sprawiedliwość gotowe na wybory parlamentarne. Jarosław Kaczyński odwiedził Olsztyn i Elbląg

0
426
Jarosław Kaczyński Prezes Prawo i Sprawiedliwość

W Olsztynie i Elblągu rozmawiano o przyszłości i szansach naszego regionu na rozwój. Prawo i Sprawiedliwość rozpoczeło kampanię wyborczą okręgowymi konwencjami wyborczymi. Uczestniczył w nich prezes partii Jarosław Kaczyński.

Prawo i Sprawiedliwość oficjalnie rozpoczęło kampanię wyborczą w województwie warmińsko-mazurskim. W Olsztynie i w Elblągu spotkali się członkowie i sympatycy partii.  Podczas spotkania prezes Jarosław Kaczyński poruszył temat bezpieczeństwa, przypomniał o tym, w jaki sposób rządy Prawa i Sprawiedliwości zaznaczyły się w województwie warmińsko-mazurskim, a także zapowiedział krótko co znajdzie się w programie wyborczym PiS-u.

Jeżdżę na konwencje wyborcze Prawa i Sprawiedliwości, w poszczególnych okręgach wyborczych. Podczas każdego z takich spotkań mówię o nieco innych sprawach. Sądzę, że akurat w tym województwie trzeba powiedzieć kilka słów o sprawach bezpieczeństwa naszego państwa. Na tym terenie, gdzie mamy granicę z Federacją Rosyjską jest ona szczególnie ważna, nie dlatego, żebyśmy się spodziewali czegoś złego, tylko dlatego, że uwzględniamy realia. My bezpieczeństwo stawiamy na pierwszym miejscu. Tutaj w Orzyszu stacjonują żołnierze z różnych krajów i to jest bardzo ważne, ale jeśli myślimy o obronie, to trzeba pamiętać, że broniony przez innych jest ten, który sam umie się bronić. Stąd nasze kolejne zakupy najnowocześniejszej broni, jak samoloty F35, ale niemal każdego tygodnia dowiadujemy się o nowych zakupach. Polska armia staje się armią nowoczesną – powiedział prezes Jarosław Kaczyński.

Za rządów Prawa i Sprawiedliwości sytuacja na Warmii i Mazurach znacznie się poprawiła.- My kończmy z postkomunizmem, poprzez wielką akcję społeczną. Tutaj zostało przekazane rodzinom 7 miliardów złotych, a bieda w tym regionie była naprawdę duża. Poprzez radykalne organicznie bezrobocia, które spadło prawie dwukrotnie i będzie spadać dalej. Nie można zapominać również o inwestycjach drogowych. Ta część S7, która przechodzi przez województwo jest już skończona. Teraz skupiamy się na inwestycji drogowej Via Carpatia i Via Baltica, ale także na inwestycjach kolejowychdodał prezes PiS.

W Elblągu głównym tematem był przekop Mierzei Wiślanej

To, że w Elblągu nie było przez wiele lat porządnego portu, to był wynik specyficznej sytuacji politycznej. Władze polskie nie mogły dokonać przekopu Mierzei Wiślanej, chociaż nie jest to przedsięwzięcie, ani bardzo trudne, ani bardzo drogie. Teraz jest próba zablokowania rozpoczęcia tej inwestycji. To pokazywanie wycinki drzew, jako  straszliwego zniszczenia, budzi różne wątpliwości. Ta walka o przekop, to jest walka o to, żeby Polska była suwerenna. Warto jednak powiedzieć, że z punktu widzenia samego Elbląga, to jest przede wszystkim przedsięwzięcie ekonomiczne. Ono może ożywić w bardzo poważnym stopniu życie gospodarczepowiedział prezes Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS wspomniał także o programie wyborczym Prawa i Sprawiedliwości. Cały program zostanie przedstawiony 7 września, podczas konwencji krajowej, ale już wiadomo, że jeden z punktów programu będzie brzmiał “Sto obwodnic”. To pokazuje, że PiS w dalszym ciągu będzie przykładał sporą wagę do inwestycji drogowych.

Podczas konwencji oficjalnie zaprezentowani zostali kandydaci Prawa i Sprawiedliwości z okręgu 34 i 35 do wyborów parlamentarnych.

Okręg 35: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość:
1. Maksymowicz Wojciech Stefan
2. Arent Iwona Ewa
3. Chojecki Artur Henryk
4. Kossakowski Wojciech
5. Małecki Jerzy Wojciech
6. Gosiewski Jerzy Antoni
7. Kozłowski Patryk
8. Nowacki Robert Krzysztof
9. Żuchowski Henryk                                                                                                      10. Rudnik Dariusz Stanisław
11.Bukowska Beata Anna
12.Szostak Izabela Kamila
13.Marchel Karol Robert
14.Tołwińska Zdzisława Barbara
15.Juchniewicz Andrzej
16.Michalska Jolanta Anna
17.Suchocka Agnieszka Jolanta
18.Szostkowski Tomasz
19.Mieszkowska Ewa
20.Wypij Michał Piotr

Okręg 34: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość:
1. Krasulski Leonard Seweryn
2. Wilk Jerzy Zbigniew
3. Babalski Zbigniew
4. Kazimierczuk Marcin
5. Modzelewska-Kozioł Monika Anna
6. Godźiński Damian Jan
7. Kowszyński Paweł Andrzej
8. Ołdakowski Adam
9. Węgłowska Anna
10. Goik Karolina Ewa
11.Piątek Anna
12.Kamińska Grażyna
13. Andruszkiewicz Jolanta Wiesława
14.Gontarz Robert
15.Kierozalski Grzegorz
16.Pawlik Jacek Roman

Kandydatami PiS do Senatu będą natomiast: Małgorzata Kopiczko, Bogusława Orzechowska i Sławomir Sadowski.

Fotorelacja

BRAK KOMENTARZY