Poznaliśmy mistrzów Strefy Północnej w Motocrossie

0
3181

Znamy już mistrzów Strefy Północnej w Motocrossie. W niedzielę 8 października 2017 na torze motocrossowym w Giżycku odbyła się II Runda Warmińsko Mazurskich Mistrzostw Okręgu w Motocrossie i VIII Runda Warmińsko Mazurskich Mistrzostw Okręgu w Motocrossie zorganizowana przez Klub Motorowy Giżycko. Były to finałowe rundy obu cykli rozgrywek, więc zawody te podsumowały cały sezon 2017 wyścigów motocrossowych w północnej części naszego kraju.

Niestety, pomimo starannych przygotowań ze strony organizatorów warunki jazdy były wręcz ekstremalne z uwagi na deszczową pogodę. Błoto, które powstało na większej części trasy, sprawiło, że było bardzo ślisko, przez co dochodziło do ogromnej ilości zderzeń zawodników oraz wypadnięć z trasy, gdyż rozpędzonym jeźdźcom ciężko było utrzymać się na wyznaczonym kursie. Dodatkowym utrudnieniem w takich warunkach jest problem z wydostaniem się z ciężkiego i lepkiego błota po wywrotce, zajmuje to o wiele więcej czasu i kosztuje więcej wysiłku niż w czasie suchej pogody. W niejednym przypadku takie straty czasowe zaważyły o wyniku końcowym tej rundy zawodów. Na szczęście nikt nie doznał poważnych obrażeń, które wymagałyby interwencji karetki. W zawodach wystartowało 86 zawodników.

Pierwsi ścigali się zawodnicy klasy MX 65, w tej kategorii wygrał #19 Piotr Kajrys        (Gdański AutoMotoKlub), drugi był #94 Mieszko Polnar (Gdański AutoMotoKlub), trzeci #291 Filip Pawłowski z WKM Więcbork.

W następnym biegu ścigały się połączone klasy MX 85 i MX Kobiet: w klasie MX 85 najlepszy był #64  Mateusz Szafrański z Człuchowskiego AutoMotoKlubu POLTAREX, drugie miejsce zajął #565 Łukasz Ryczek z WKM Więcborka, a trzecie #115 Jakub Hanusz z Moto Klubu Lidzbark Warmiński.

W MX Kobiet zwyciężyła #118 Adrija Skudutyte (Litwa) przed zawodniczkami Motoklubu Olsztyn #76 Patrycją Dziewulską i #232 Hanną Szczucińską.

Następne startowały klasy MX 1C i MX 2C. W pierwszej z tych kategorii zwyciężył Łukasz Baliński #42 z Moto Klubu Lidzbark Warmiński, za nim był #207 Adrian Matwij PKS Korona Elbląg i #277 Krzysztof Buczkowski GTŻ Grudziądz.

W klasie MX 2C zwyciężył #86 Michał Łapiejko (Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX), drugi był #12  Szymon Syryca z klubu gospodarzy – KM Giżycko, a trzeci #33 Alexey Bogdan z Moto Klubu Lidzbark Warmiński.

Kolejny był wyścig klasy MX Open połączony z MX 2 Junior. Zwycięstwo w MX Open objął Michał Krech #22 z Człuchowskiego AutoMotoKlubu POLTAREX, na drugim stopniu podium stanął Damian Bykowski #108 z PSM OFF ROAD Białystok, a na trzecim Dawid Mroczek #83 z z Moto Klubu Lidzbark Warmiński.

W MX Junior triumfował zawodnik Moto Klubu Lidzbark Warmiński #242 Denis Lebedev przed #11 Michałem Kuczyńskim  (Gdański AutoMotoKlub), zaś trzeci był #89 Bartłomiej Warda z Moto Klubu Lidzbark Warmiński.

Ostatni wyścig należał do połączonych klas MX B i MX Masters. W MX B triumfował #112 Marcin Szczepański (Moto Klub Lidzbark Warmiński), przed dwoma zawodnikami LKS Jastrząb Lipno #22 Adrianem Marciniakiem i #88 Marcinem Kawczyńskim.

Wyścig klasy MX Masters zakończył się zwycięstwem zawodnika KM Giżycko #10 Pawła Morawskiego, drugie miejsce zajął  #690 Przemysław Listowski (Grudziądzkie Towarzystwo Żużlowe), a trzecie #996 Krzysztof Dziadko (AMK Drwęca Ostróda).

W klasyfikacji klubowej wielkim zwycięzcą został Moto Klub Lidzbark Warmiński z łączną sumą 10401 punktów. W klasyfikacji indywidualnej zawodnicy z Warmii z 9 klas wywalczyli: