Pożar w gospodarstwie. Zginęły setki sztuk bydła

0
437

Do pożaru doszło w gospodarstwie rolnym w Bartnikach w powiecie Lidzbark Warmiński. Po zaprószeniu ogniem zajęła się obora, w której było 150 sztuk bydła. Uratowano tylko cztery zwierzęta. Spłonął także sprzęt rolniczy. Wstępnie straty oszacowano na dwa mln zł.

Obora, w której wybuchł pożar, zbudowana była z płyty warstwowej, tj. materiału, który pomiędzy zewnętrznymi ścianami z blachy ma piankę poliuretanową. – W wyniku pożaru wydobywało się dużo dymów pożarowych i przebywające w oborze zwierzęta udusiły się nimi. Potem część z nich uległa także spaleniu – poinformował PAP oficer operacyjny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie Paweł Gryciuk.

W oborze było 150 sztuk bydła, zdołano wyprowadzić z pożaru tylko cztery zwierzęta. Spaleniu uległ także zaparkowany w budynku traktor rolniczy. Wstępnie wysokość strat oszacowano na dwa mln zł.

Z ogniem przez blisko trzy godziny walczyło osiem zastępów strażaków zawodowych z Lidzbarka Warmińskiego oraz zastępy ochotników z powiatu lidzbarskiego i bartoszyckiego. Przyczyna wybuchu ognia jest na razie nieustalona.

ŹRÓDŁO: PAP

BRAK KOMENTARZY