Pożar odpadów foliowych pod Elblągiem

0
606
Pożar pod Elblągiem - fot. OSP w Krzewsku

Do pożaru doszło na placu, na którym składowane są materiały foliowe na terenie firmy ML Sp. z o.o. w Gronowie Górnym przy ul. Berylowej. Płomienie pojawiły się w nocy. Ogień zajął 7 tys. m kw. materiału przeznaczonego do produkcji granulatu.

Z pożarem walczyło w sumie 21 zastępów straży pożarnej z Elbląga i okolic.

Ogień uszkodził pobliskie linie kolejowe. Wstrzymano ruch kolejowy na trasie Elbląg – Bogaczewo. Przewoźnik PolRegio wprowadził na tym odcinku zastępczą komunikację autobusową. Do naprawy dojdzie, kiedy sytuacja będzie w pełni bezpieczna. Pod wpływem ciepła uszkodzone zostały również linie wysokiego napięcia.

W piątek rano spółka PLK informowała, że dwa pociągi sieciowe zakończyły wymianę sieci trakcyjnej nad jednym torem ok. godz. 5 rano. Służby techniczne pracowały całą noc. Wymieniono 200 metrów sieci uszkodzonej przez pożar obok linii kolejowej pod Elblągiem.

Możliwe jest już kursowanie pociągów na odcinku Elbląg – Bogaczewo. Pociągi dalekobieżne PKP Intercity na trasie łączącej Olsztyn z Trójmiastem ponownie jadą przez Elbląg.

Na drugim torze naprawa ze względu na zakres uszkodzeń planowana jest do początku przyszłego tygodnia. Przywrócenie rozkładowego rozkładu jazdy powinno nastąpić rano w poniedziałek.

BRAK KOMENTARZY