Poszukiwany uciekał skuterem po chodniku w Olsztynie

0
87

Znany policji z poprzednich interwencji 26-latek po tym jak został zauważony przez patrol w trakcie jazdy skuterem podjął próbę ucieczki.

Patrol policyjnych wywiadowców na ul. Szrajbera w Olsztynie zauważył kierującego skuterem, który wg. posiadanej przez policjantów wiedzy mógł być osobą poszukiwaną. Policjanci kojarzyli mężczyznę z poprzednich interwencji w związku z czym nie pozostało nic innego jak to sprawdzić.
Gdy policjanci dali motorowerzyście sygnał do zatrzymania się do kontroli drogowej ten gwałtownie przyspieszył. W pewnym momencie kierujący jednośladem zjechał na chodnik, po którym kontynuował swoją ucieczkę. Mężczyzna w rejonie ul. Polnej porzucił motorower i pieszo oddalił się z miejsca – już po chwili był w rękach Policji.

26-latek poszukiwany do odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności ukrył się we własnym mieszkaniu, gdzie został zatrzymany i doprowadzony do jednostki Policji. 26-latek, poza tym, że najbliższe miesiące spędzi w więziennej celi to na dodatek odpowie on za kierowanie pojazdem mechanicznym mimo sądowego zakazu oraz za niewykonanie polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego za co może grozić mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

BRAK KOMENTARZY