Porażka olsztyńskich siatkarzy w ostatnim meczu w 2020 roku

0
584

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w ostatnim meczu w 2020 roku, ulegli Grupie Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3. Statuetka MVP została przyznana dla Benjamina Toniuttiego.

Siatkarze Indykpolu AZS doznali 9 porażki w tym sezonie. Zawodnicy prowadzeni przez Daniela Castellaniego, musieli uznać wyższość Grupy Azoty ZAKSY 0:3. Najbliższej zwycięstwa akademicy byli w pierwszej partii, kiedy to mieli w górze piłkę setową – ostatecznie ulegli 25:27. Kolejne dwa sety były już na korzyść gości, którzy nie przegrali w tym sezonie żadnego spotkania.

Patrząc w pomeczowe statystyki, gospodarze dysponowali tego dnia dokładniejszym przyjęciem (57% do 38%) oraz zdobyli więcej punktów w polu serwisowym (3:0). Goście byli skuteczniejsi w ataku (56% do 38%) oraz zdobyli więcej punktów blokiem (10:3).

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn udają się teraz na krótką przerwę świąteczną. Pierwszy trening zespołu po świętach, odbędzie się 27 grudnia. Do rywalizacji o ligowe punkty, akademicy powrócą już w 2021 roku. Pierwszym rywalem Indykpolu AZS Olsztyn będzie Verva Warszawa Orlen Paliwa, a spotkanie zaplanowane na 9 stycznia 2021 roku, odbędzie się w stolicy naszego kraju.