Pomoc przyszła w ostatniej chwili

0
122
policja

Policjanci z Olsztyna uratowali mężczyznę, który chciał targnąć się na swoje życie. Funkcjonariusze w ostatniej chwili podbiegli do niego i zabrali z torowiska, na które wszedł przed nadjeżdżający pociąg.

Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że pewien mężczyzna może znajdować się w okolicznościach zagrażających jego życiu i zdrowiu. Według relacji osoby zgłaszającej, mężczyzna miał znajdować się na torowisku i planować targnięcie się na swoje życie.

Policjanci służby dyżurnej ustalili miejsce, w którym może przebywać mężczyzna znajdujący się w kryzysowej sytuacji. Natychmiast w ten rejon zostały wysłane policyjne patrole z Wydziału Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Funkcjonariusze po przyjeździe w pobliże Naterek zauważyli mężczyznę odpowiadającemu wskazanemu rysopisowi. Stał on bezpośrednio przy torach. Jego zachowanie było na tyle niepokojące, że policjanci nie zwlekając podbiegli do niego i zabrali go z torowiska.

Chwilę po tym od strony Olsztyna nadjechał pociąg, który już wydawał ostrzegawcze sygnały dźwiękowe.

Funkcjonariusze udzieli wsparcia mężczyźnie i zaopiekowali się nim do czasu przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego. Ostatecznie mężczyzna trafił do szpitala, gdzie otrzymał specjalistyczną pomoc.

BRAK KOMENTARZY