Pomoc dla Ukrainy. Do akcji wkroczyli leśnicy

0
387

Lasy Państwowe włączają się w działania pomocowe na rzecz Ukrainy. “Plecak dla Ukrainy”.

Pomysł na akcję pod hasłem „Plecak dla Ukrainy” zrodził się w odpowiedzi na list skierowany do Józefa Kubicy p.o. dyrektora generalnego Lasów Państwowych przez leśników ze Lwowa. Czytamy w nim, że Lwowski Okręgowy Wydział Leśnictwa i Łowiectwa utworzył formację Ochotniczej Obrony Terytorialnej, która liczy 900 osób. W jej skład wejdą leśnicy obwodu lwowskiego. Jednostka ta zwraca się z prośbą o udzielenie pomocy humanitarnej dla Braci Leśnej w Ukrainie w zakresie ochrony i zagospodarowania lasu w warunkach konfliktu zbrojnego wywołanego agresją Federacji Rosyjskiej na Ukrainę.

Stąd decyzja Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych o zaangażowaniu wszystkich regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych w realizowanie akcji „Plecak dla Ukrainy”. Każda z tych jednostek kupuje i wyposaża plecaki, zgodnie z zapotrzebowaniem zgłoszonym przez leśników z Ukrainy.

W skład pokaźnego ekwipunku wchodzą m.in. obuwie i odzież terenowa, termiczna, apteczki, termosy, latarki taktyczne, powerbanki, lornetki, ogrzewacze, a także żywność o długim terminie przydatności, jak konserwy, kabanosy, czy suchary wojskowe.

Plecaków przygotowanych przez olsztyńskich leśników (w tym także związkowców z Okręgu Olsztyńskiego Związku Leśników Polskich w Rzeczypospolitej Polskiej i NSZZ „Solidarność”) było ponad 120. – Bardzo się cieszymy, że może pomóc naszym ukraińskim kolegom – powiedział Adam Roczniak, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie, który wraz z Józefem Kubicą, p.o. Dyrektora Generalnego LP, osobiście uczestniczył w przekazaniu plecaków ukraińskim leśnikom.

900 leśników z Okręgów Lwowskiego wstąpiło w szeregi miejscowej obrony terytorialnej.

BRAK KOMENTARZY