Pomimo porażki Olimpia Elbląg przezimuje wysoko w ligowej tabeli

0
215

Olimpia Elbląg przegrała swój ostatni mecz przed zimową przerwą. Elblążanie jednak mogą być zadowoleni ze swojej gry.

W poprzednim sezonie Olimpia Elbląg utrzymała się w drugiej lidze w ostatniej kolejce. W tamtym sezonie przez większość czasu elblążanie byli na ostatnim miejscu w ligowej tabeli. Teraz sytuacja jest odmienna. Olimpia jest wysoko w ligowej tabeli i może ze spokojem czekać na piłkarską wiosnę.

W ostatniej kolejce przed przerwą zimową Olimpia przegrała u siebie z Elaną Toruń. Tutaj można było mówić o pewnym rozczarowaniu, ponieważ wydawało się, że elbląska drużyna jakieś punkty wywalczy. Obecnie elblążanie zajmują piąte miejsce w ligowej tabeli. Po zmianie przepisów miejsce to, daje szansę na grę w barażu o awans do pierwszej ligi.

Olimpia nie wygrała żadnego z pięciu ostatnich spotkań, ale aż cztery z nich zakończyły się remisem. To właśnie zespół z Elbląga zanotował najwięcej remisowych spotkań ze wszystkich drużyn drugiej ligi. To pokazuje, jak trudno w tym sezonie jest tą drużynę pokonać. Olimpia przegrała tylko jedno wyjazdowe spotkanie, co jest kapitalnym wynikiem.

Nie można jednak teraz popadać w hurraoptymizm, ponieważ tabela jest bardzo “płaska”. Nikt w Elblągu głośno nie będzie mówił o tym, że Olimpia gra o awans, ale jeżeli elblążanie w przyszłym roku będą dalej tak dobrze się prezentować, to mogą pokusić się o zajęcie miejsca barażowego. Teraz piłkarzy czeka trzymiesięczna przerwa w ligowym graniu.

BRAK KOMENTARZY