POLICJANT Z ORNETY – NAGRODZONY ZA DAR KRWI

0
1434

O honorowych dawcach krwi mówi się, że uratowali niejedno życie, a chęć dzielenia się tym bezcennym darem z roku na rok wzrasta i jak sami mówią – uzależnia. Podczas tegorocznej gali z okazji obchodów 100-lecia PCK na Warmii i Maurach zostały wręczone odznaki „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Wśród uhonorowanych zasłużonych krwiodawców odznaczony został policjant z Ornety – asp. szt. Krzysztof Chajęcki.

Podczas tegorocznej gali z okazji obchodów 100-lecia PCK na Warmii i Maurach, która odbyła się w Zamku Kapituły Warmińskiej w Olsztynie wyróżniono odznaczeniami i wyróżnieniami honorowych dawców krwi. Najważniejszym odznaczeniem – Odznaką „Honorowy Dawca Krwi Zasłużony dla Zdrowia Narodu” został uhonorowany sierż. szt. Krzysztof Chajęcki, policjant Ogniwa Kryminalnego Komisariatu Policji w Ornecie.

Policjant od marca 1995 r. honorowo oddaje krew. Przez ponad 24 lata asp. szt. Chajęcki przekazał potrzebującym ponad 36 litrów krwi. Odznaka „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu” – jest nadawana przez ministra właściwego do spraw zdrowia od 2005 honorowym dawcom krwi w uznaniu wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia. Odznakę mogą otrzymać zasłużeni honorowi dawcy, którzy oddali co najmniej 20 litrów krwi.

BRAK KOMENTARZY