Podsumowanie weekendu na Warmii i Mazurach

0
383

W miniony weekend (16-18.09.2022r.) policjanci odnotowali 5 wypadków, w których 9 osób zostało rannych. Funkcjonariusze byli wzywani do 95 kolizji i zatrzymali kilkudziesięciu nietrzeźwych kierujących.

Pierwsi kierowcy zdążyli się już przekonać o tym, że informacja o nowych surowych karach to nie były żarty, a prawdziwe ostrzeżenia. 51-letni motocyklista w Elblągu po tym jak wjechał w obszar zabudowany mając na liczniku ponad 100 km/h i dalej się rozpędzał został zatrzymany przez policjantów z Grupy Speed. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł oraz 13 punktami karnymi i stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Z kolei w Ełku w sobotę na krajowej szesnastce 19-letni kierowca nie zastosował się do zakazu wyprzedzania, za co został ukarany mandatem w wysokości 1000 zł i 15 punktami karnymi. A 19-letnia kierująca naruszyła zakaz wyprzedzania bezpośrednio przed przejściem dla pieszych za co na jej konto wpłynęło 15 pkt karnych a wypłynie 1500 zł.

2500 mandatu i 15 punktów karnych otrzymał też 33-letni kierowca, który dozwoloną prędkość przekroczył o 80 km/h na DK16 w powiecie ostródzkim.

Nidziccy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w niedzielę (18.09.2022r.) około godz. 2:30 między Janowcem Kościelnym a Szczepkowem Borowym. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący busem marki Ford, na prostym odcinku drogi przejechał na drugą stronę jezdni a następnie wpadł do przydrożnego rowu, po czym opuścił auto i oddalił się z miejsca zdarzenia. W toku podjętych czynności policjanci ustalili, że pojazdem kierował 27-letni mieszkaniec gminy Janowiec Kościelny. Po zdarzeniu mężczyzna sam udał się na pogotowie w celu opatrzenia doznanych obrażeń głowy, był pod wyraźnym działaniem alkoholu. W placówce medycznej pobrano mężczyźnie krew do badań na zawartość alkoholu i poddano hospitalizacji.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie, że na jednej z ulic miasta funkcjonariusz Aresztu Śledczego w Olsztynie ujął nietrzeźwego kierującego. Z relacji zgłaszającego wynikało, że w jednym ze sklepów zauważył nietrzeźwego mężczyznę, który po chwili wsiadł do auta, wypił alkohol i odjechał. Funkcjonariusz natychmiast zareagował. Zadzwonił pod numer alarmowy 112, a następnie w bezpieczny sposób zajechał drogę kierującemu skodą, uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Po chwili na miejscu pojawił się policyjny patrol, któremu został przekazany mężczyzna. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 45-latka ponad 1,5 promila alkoholu. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy, a pojazd którym się poruszał, nie miał aktualnych badań technicznych i polisy OC.

45-latek wkrótce przed sądem odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenia drogowe.

BRAK KOMENTARZY