Podsumowanie weekendu na drogach Warmii i Mazur

0
397

W miniony weekend (05-07.08.2022r.) policjanci pracowali na miejscu 12 wypadków, w których 4 osoby zginęły, a 15 osób zostało rannych. Funkcjonariusze byli wzywani do 177 kolizji i zatrzymali 38 nietrzeźwych kierujących.

Działdowo

W sobotę (06.08.2022r.) dzielnicowi z Działdowa wyjaśniali okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w Iłowie – Osadzie. Na skrzyżowaniu ulic Wyzwolenia z Kraszewską kierująca pojazdem marki Opel nie ustąpiła pierwszeństwa rowerzyście i otarła o niego. 50-letnia kierująca autem i 36-latek kierujący rowerem byli trzeźwi.

Dzielnicowi z Lidzbarka pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, w wyniku którego kierujący pojazdem marki Opel Astra uderzył w drzewo. Do zdarzenia doszło w niedzielę (07.08.2022r.) na terenie gminy Grodziczno. Według policyjnych ustaleń, kierujący autem 20-letni mieszkaniec gminy Grodziczno będąc w stanie nietrzeźwości nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Podczas badania alkomatem wydmuchał blisko 2 promile alkoholu. Razem z nim podróżował 22-letni pasażer. Obaj mężczyźni z ogólnymi obrażeniami zostali przetransportowani do szpitala w Działdowie. Od kierującego pobrano krew do badań na zawartość innych środków podobnie działających do alkoholu. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Nowym Mieście Lubawskim.

W Suszu kierujący motorowerem, kiedy zobaczył radiowóz gwałtownie przyspieszył. Policjanci zatrzymali 29-latka. W trakcie czynności okazało się co było przyczyną takiego zachowania mężczyzny. Mieszkaniec gminy Susz miał aktywny sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi a tablice rejestracyjne należały do innego pojazdu.

W sobotę (06.08.2022r.) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na DK 53 w pobliżu m. Trękusek. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że kierujący pojazdem marki Toyota Yaris na łuku drogi stracił panowanie nad autem i zjechał na pobocze. Ostatecznie doszło do dachowania auta w przydrożnym rowie. Kierującym okazał się 27-latek, który w swoim organizmie miał prawie 1 promil alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy oraz za spowodowanie kolizji nałożyli mandat karny. Mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu.

Kolejno na jednej z olsztyńskich ulic policjanci zatrzymali kierującego pojazdem marki VW, który przekroczył dwukrotność dopuszczalnej prędkości na danym odcinku drogi. Funkcjonariusze nałożyli mandat karny w kwocie 1500 zł i 10 punktów karnych. Teraz 59-latek musi się pożegnać ze swoim prawem jazdy na czas 3 miesięcy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

BRAK KOMENTARZY