Podsumowanie listopadowego długiego weekendu

0
388

Za nami długi weekend związany z uroczystościami Wszystkich Świętych. Jest to również czas wstępnego podsumowania pracy policjantów na terenie powiatu olsztyńskiego.

Od piątku 29 października do 1 listopada 2021 roku na terenie Olsztyna i powiatu olsztyńskiego doszło do 3 wypadków drogowych. Niestety, w jednym z nich zginęła jedna osoba, a 2 osoby zostały ranne. Policjanci pracowali na miejscu 49 kolizji drogowych. Funkcjonariusze zatrzymali także 2 nietrzeźwych kierujących.

W sobotę (30.10.2021) około godz. 23:00 oficer dyżurny Komisariatu Policji w Biskupcu otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na trasie Stanclewo-Lipowo w gminie Biskupiec. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 40-letni kierujący osobowym audi z nieznanych przyczyn na łuku drogi w prawo stracił panowanie nad autem, zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Autem podróżował także 36-letni mężczyzna oraz 37-letni kobieta. Niestety, pomimo udzielonej pomocy przedmedycznej, na skutek poniesionych obrażeń 36-letni pasażer zginął na miejscu. Badanie policyjnym alkomatem wykazało w organizmie 40-letniego kierującego 1,2 promila alkoholu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. 40-latek trafił do policyjnej celi. W najbliższym czasie będą z jego udziałem wykonywane czynności procesowe. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Biskupcu.

W poniedziałek (01.11.2021) policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na ul. Kościuszki w Biskupcu. W tym przypadku kierujący osobowym oplem również stracił panowanie nad autem i uderzył w przydrożne drzewo. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że 34-latek siedzący za kierownicą był kompletnie pijany. W jego organizmie krążyło blisko 2,5 promila alkoholu. Ponadto sprawdzenie w systemach informatycznych wykazało, że mężczyzna w ogólne nie powinien wsiadać za kierownicą auta, gdyż nie ma do tego uprawnień.

34-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna.

BRAK KOMENTARZY