Podsumowali olimpijski występ

0
804

Stolica Warmii i Mazur miała podczas niedawnych Igrzysk Olimpijskich w Tokio czworo reprezentantów. 

Emocje po zakończeniu XXXII Igrzysk Olimpijskich już powoli opadają. Olsztyńscy olimpijczycy nadal jednak wracają myślami do niedawnych zmagań. Podzielili się swoimi wspomnieniami podczas spotkania w ratuszu.

– Bardzo się cieszę, że reprezentowaliście nasze miasto podczas tych zawodów – powiedział prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. – Na pewno walczyliście o jak najlepszy rezultat do końca i włożyliście w ten start całe serce.

Olsztyn w stolicy Japonii reprezentowało czworo zawodników. Aleksandra Lisowska (KS AZS UWM Olsztyn) debiutowała podczas olimpijskich zmagań. W maratonie zajęła 32. miejsce (na 59 zawodniczek) uzyskując czas 2:35:33. Konrad Bukowiecki (KS AZS UWM Olsztyn) w pchnięciu kulą zajął 12. miejsce w grupie A kwalifikacji olimpijskich uzyskując wynik 20,01 metra.

– Podczas startu nie miałam żadnego kryzysu, wręcz biegłam zbyt zachowawczo – powiedziała Aleksandra Lisowska .

– Nie było czuć różnicy w atmosferze między poprzednimi igrzyskami w Rio de Janeiro, a tymi w Tokio, jednak obostrzenia były bez porównania – dodał Konrad Bukowiecki.

Kanadyjkarz Mateusz Kamiński (Olsztyński Klub Sportów Wodnych) odpadł w ćwierćfinale, płynąc w konkurencji C1 na dystansie 1000 metrów. Natomiast judoka Maciej Sarnacki (TS Gwardia Olsztyn) odpadł z rywalizacji w 1/16 finału startując w wadze 100 kg+.

– Można było spotkać się z zawodnikami reprezentującymi inne dyscypliny, to było ciekawe doświadczenie – wspomniał Maciej Sarnacki. – Startowałem przedostatniego dnia, więc miałem okazję wziąć udział w ceremonii zamknięcia Igrzysk – powiedział Mateusz Kamiński.

Na najbliższy medal dla reprezentantów naszego regionu musimy jeszcze poczekać co najmniej trzy lata. Ostatni dla Olsztyna oraz Warmii i Mazur 21 lat temu podczas igrzysk olimpijskich w Sydney zdobył  kajakarz Adam Seroczyński.

BRAK KOMENTARZY