Podejrzewany o zabójstwo zatrzymany po pościgu

0
168

Po pościgu został zatrzymany 21-letni mieszkaniec Biskupca podejrzewanego o dokonanie zabójstwa 38-letniego mężczyzny. Na miejscu zdarzenia policjanci zabezpieczyli ślady kryminalistyczne.

Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań na terenie Biskupca w nocy z czwartku na piątek (04/05.08.2022 r.). Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie kilka minut po północy otrzymał zgłoszenie dotyczące znalezienia martwego mężczyzny.

Interweniujący policjanci po przyjeździe na miejsce potwierdzili tę informację, po tym, jak ujawnili ciało 38-letniego mężczyzny z widocznymi ranami ciętymi w okolicach górnych partii ciała. Na miejsce wezwano załogę karetki pogotowia, która potwierdziła zgon mężczyzny.

W wyniku podjętych  działań w tej sprawie, po niespełna dwóch godzinach od zdarzenia, policjanci zatrzymali 21-latka podejrzewanego o spowodowanie śmierci 38-latka. Podejrzany uciekł z miejsca zbrodni w nieznanym kierunku. Policjanci ustalili i wytypowali pojazd, którym mógł poruszać się mężczyzna. – W działaniach poszukiwawczych za sprawcą zabójstwa brało udział kilkudziesięciu funkcjonariuszy i wykorzystano kilkanaście radiowozów. 21-latek został obezwładniony i zatrzymany w pościgu – informuje Komenda Miejska Policji w Olsztynie.

Obecnie 21-latek przebywa w policyjnym areszcie. Wkrótce śledczy będą wykonywać dalsze czynności procesowe z jego udziałem. Mężczyzna podejrzewany jest o dokonanie przestępstwa zabójstwa, za co kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, karę 25 lat pozbawienia wolności lub karę dożywotniego pozbawienia wolności.

BRAK KOMENTARZY