Początek procesu w sprawie wypadku w Olsztynie, w którym zginęło rodzeństwo

0
189

Przed Sądem Rejonowym w Olsztynie rozpoczął się proces Zbigniewa G. oskarżonego o spowodowanie wypadku drogowego, w którym zginęło rodzeństwo w wieku 23 i 25 lat.

Sprawa dotyczy wypadku, do którego doszło wieczorem 11 listopada 2021 r. w rejonie skrzyżowania ulic Bałtyckiej i Rybaki w Olsztynie. Zbigniew G. miał spowodować ten wypadek, umyślnie naruszając zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Według ustaleń prokuratora, oskarżony kierując samochodem osobowym marki Audi A8 poruszał się ul. Bałtycką w terenie zabudowanym z nadmierną prędkością – około 190 km/h. W rezultacie, gdy zbliżył się do skrzyżowania nie był w stanie zareagować z odpowiednim wyprzedzeniem i uderzył w bok innego samochodu osobowego marki Audi A6, będącego w trakcie wykonywanego manewru zawracania.

W wyniku tego wypadku zginęła kobieta kierująca Audi A6 oraz jej pasażer, przy czym Zbigniew G. po spowodowaniu tego wypadku, miał uciec z miejsca zdarzenia.

Proces w tej sprawie rozpoczął się  przed Sądem Rejonowym w Olsztynie. Sąd na wniosek obrońców Zbigniewa G. prowadził rozprawę pod nieobecność oskarżonego. W związku z tym, że oskarżony nie stawił się na pierwszy termin rozprawy, sąd odczytał wyjaśnienia, jakie Zbigniew G. złożył w trakcie postępowania przygotowawczego. Oskarżony odmówił wówczas składania wyjaśnień i odpowiedzi na pytania, w tym na pytanie czy przyznaje się do zarzucanego czynu, wskazując, że nie może tego uczynić, ponieważ nie pamięta zdarzenia.

Na pierwszej rozprawie sąd przesłuchał kilkunastu świadków, w tym brata ofiar wypadku, który występuje w tej sprawie, podobnie jak jego rodzicie, w charakterze oskarżyciela posiłkowego.

W związku z niestawiennictwem jednego świadka oraz potrzebą przesłuchania biegłego rozprawa została przerwana do dnia 14 października 2022 r.

BRAK KOMENTARZY