Początek procesu w sprawie śmiertelnego pobicia

0
180

Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się proces Rafała S. i Mateusza D. oskarżonych o śmiertelne pobicie mieszkańca Olsztyna.

Sprawa dotyczy zdarzenia, do którego doszło w nocy z 4 na 5 czerwca 2022 r. w jednym z mieszkań przy ul. Wyzwolenia w Olsztynie. Według ustaleń prokuratora pokrzywdzony tamtej nocy, w swoim mieszkaniu, wspólnie z Rafałem S., Mateuszem D. i znajomą kobietą spożywali alkohol. W pewnym momencie pomiędzy oskarżonymi Rafałem S. i Mateuszem D. a pokrzywdzonym doszło do kłótni, która później przerodziła się w śmiertelne pobicie.

Oskarżeni mieli zadać pokrzywdzonemu szereg uderzeń pięściami oraz kopnięć w głowę, szyję i tułów. Pobity mężczyzna doznał bardzo poważnych obrażeń, które doprowadziły do jego śmierci.

– Ciało pokrzywdzonego mężczyzny zostało znalezione rano przy klatce schodowej bloku, w którym mieszkał. Niedługo potem Rafał S. i Mateusz D. zostali zatrzymani, a następnie tymczasowo aresztowani – informuje Adam Barczak, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Proces w tej sprawie rozpoczął się w dniu 9 maja 2023 r. przed sądem Okręgowym w Olsztynie. W pierwszym dniu procesu Rafał S. częściowo przyznał się do zarzucanego mu czynu. Z kolei Mateusz D. nie przyznał się do przedstawionego mu przez prokuratora zarzutu i odmówił złożenia wyjaśnień.

Sąd tego dnia przesłuchał także dwóch świadków oraz biegłego z zakresu medycyny sądowej. Proces Rafała S. i Mateusza D. będzie kontynuowany 10 maja 2023 r.

Oskarżonym mężczyznom za pobicie ze skutkiem śmiertelnym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Natomiast, w razie uznania przez sąd, że zarzucony im czyn stanowił zabójstwo, sprawcom będzie grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

BRAK KOMENTARZY