Początek procesu w sprawie o zabójstwo w Olsztynie

0
144

Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się proces Radosława K. oskarżonego o zabójstwo kolegi.

Do zdarzenia tego miało dojść w dniu 10 grudnia 2021 r. w jednym z mieszkań na terenie Olsztyna. Według ustaleń prokuratora, pokrzywdzony mężczyzna prowadził włóczęgowski tryb życia, ale od kilku miesięcy przebywał w mieszkaniu, którego Radosław K. był głównym najemcą.

Obaj mężczyźni nadużywali alkoholu. Feralnego dnia pomiędzy mężczyznami doszło do kłótni, podczas której oskarżony miał zadać swojemu znajomemu szereg uderzeń pięściami oraz kopnięć w głowę i klatkę piersiową, powodując obrażenia ciała, które doprowadziły do śmierci pokrzywdzonego. W ocenie prokuratora, Radosław K. miał dopuścić się tego czynu, działając z zamiarem ewentualnym pozbawienia życia swojego znajomego.

Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Południe w Olsztynie w maju br. skierowała do Sądu Okręgowego w Olsztynie akt oskarżenia przeciwko Radosławowi K. oskarżonemu o zabójstwo swojego znajomego.

Proces w tej sprawie rozpoczął się przed Sądem Okręgowym w Olsztynie. Radosław K. w pierwszym dniu procesu nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia, w których negował swoje sprawstwo.

BRAK KOMENTARZY