Początek procesu w sprawie o zabójstwo w Dobrym Mieście

0
466

Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się proces Łukasza B. i Sylwestra S. oskarżonych o zabójstwo znajomego w Dobrym Mieście.

Do zdarzenia tego miało dojść w nocy z 12 na 13 września 2021 r. w jednym z budynków wielorodzinnych w Dobrym Mieście. Według ustaleń prokuratora Łukasz B. i Sylwester S. feralnego dnia spożywali alkohol wspólnie z pokrzywdzonym mężczyzną. W pewnym momencie pomiędzy nimi a pokrzywdzonym doszło do kłótni o pieniądze. –

W trakcie tej kłótni oskarżeni zaczęli kopać swojego znajomego i uderzać pięściami, a także drewnianym taboretem po całym ciele, powodując u niego liczne rozległe obrażenia wewnętrzne, a w konsekwencji śmierć pokrzywdzonego. W ocenie prokuratora, oskarżeni zadając uderzenia pokrzywdzonemu przewidywali możliwość pozbawienia go życia i się na to godzili – Adam Barczak Rzecznik Prasowy do spraw karnych Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Północ w Olsztynie w dniu 12 sierpnia 2022 r. przesłała do Sądu Okręgowego w Olsztynie akt oskarżenia przeciwko Łukaszowi B. i Sylwestrowi S. oskarżonym o dokonanie zabójstwa.

Proces Łukasza B. i Sylwestra S. rozpoczął się 23 listopada 2022 r. przed Sądem Okręgowym w Olsztynie. Obaj oskarżeni przyznali się jedynie do pobicia, ale nie do zabójstwa pokrzywdzonego. Tego dnia Sąd przesłuchał także kilku świadków.

Z uwagi na konieczność przesłuchania kolejnych świadków oraz biegłego z zakresu medycyny sądowej rozprawa została odroczona do 29 grudnia 2022 r.

BRAK KOMENTARZY