Początek procesu rolników oskarżonych o znęcanie się nad stadem krów

0
397

Przed Sądem Rejonowym w Piszu rozpoczął się proces Ewy P. i Wojciecha P. oskarżonych o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad zwierzętami gospodarskimi.

Oskarżeni Ewa P. i Wojciech P. prowadzili w jednej z miejscowości w gminie Pisz gospodarstwo rolne specjalizujące się w produkcji mleka. Według ustaleń prokuratora, oboje oskarżeni w okresie od września 2021 r. do 19 sierpnia 2022 r. znęcali się ze szczególnym okrucieństwem nad co najmniej 90 zwierzętami gospodarskimi – bydłem. – Traktowali zwierzęta w niehumanitarny sposób, nie zapewniając im opieki weterynaryjnej i pielęgnacyjnej. Utrzymywali je bez dostępu do odpowiedniej karmy i bez stałego dostępu do wody, w stanie rażącego zaniedbania i niechlujstwa oraz w warunkach uniemożliwiający im odpoczynek. Następstwem szeregu zaniedbań ze strony oskarżonych była śmierć co najmniej 46 zwierząt, w tym cieląt – informuje Adam Barczak rzecznik prasowy do spraw karnych Sądu Okręgowego w Olsztynie i dodaje: – Opis czynu zarzuconego oskarżonym jest wyjątkowo drastyczny.

Proces Ewy P. i Wojciecha P. rozpoczął się przed Sądem Rejonowym w Piszu. Oboje oskarżeni w pierwszym dniu procesu przyznali się do zarzucanego im czynu i złożyli wyjaśnienia. Proces został przerwany do dnia 6 lutego 2023 r. Na tym terminie sąd planuje przesłuchanie części świadków zawnioskowanych przez prokuratora w akcie oskarżenia.

BRAK KOMENTARZY