Początek procesu mężczyzny oskarżonego o próbę zabójstwa nastolatki

0
318

Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się proces Nikodema C. oskarżonego o usiłowanie zabójstwa młodej dziewczyny.

Do zdarzenia tego miało dojść w nocy 14 listopada 2021 r. na terenie jednej z posesji w Szczytnie. Według ustaleń prokuratora Nikodem C., działając z zamiarem ewentualnym pozbawienia życia młodej kobiety, miał przewrócić ją na ziemię, a następnie dusić ją rękoma oraz wielokrotnie kopać i uderzać pięściami w głowę, nawet po utracie przez nią przytomności. Oskarżony takim zachowaniem miał spowodować u pokrzywdzonej nastoletniej dziewczyny m.in. szereg poważnych obrażeń w obrębie twarzy.

Prokuratura Rejonowa w Szczytnie w połowie czerwca 2022 r. skierowała do Sądu Okręgowego w Olsztynie akt oskarżenia przeciwko Nikodemowi C. oskarżonemu o usiłowanie zabójstwa młodej dziewczyny.

Nikodem C. został oskarżony także o to, że tej samej nocy, tj. z 13 na 14 listopada 2021 r., na terenie jednego z hoteli w gminie Szczytno, miał uderzyć mężczyznę pięścią w twarz, powodując u pokrzywdzonego obrażenia naruszające czynności narządów ciała na okres trwający dłużej niż 7 dni.

Proces Nikodema C. rozpoczął się  przed Sądem Okręgowym w Olsztynie. Nikodem C. w pierwszym dniu procesu nie przyznał się do popełnienia zarzuconych mu czynów. W złożonych przed sądem wyjaśnieniach przyznał się jedynie do pobicia dziewczyny, ale nie do usiłowania dokonania jej zabójstwa. W tym samym dniu sąd przesłuchał w charakterze świadka dwoje pokrzywdzonych.

Kolejne terminy rozprawy zostały wyznaczone na dni 4 i 9 listopada 2022 r.

BRAK KOMENTARZY