Plany nowego ośrodka sportowego

0
457

Jest decyzja o rozpoczęciu prac nad planem zagospodarowania przestrzennego terenów sportowych przy al. Sybiraków. W tym miejscu w przyszłości ma powstać Ośrodek Szkolenia Piłkarskiego.

Pływalnia o wymiarach olimpijskich Aquasfera, Centrum Szkolenia Wodnego i Lodowego oraz przystań wodna nad jez. Ukiel czy nowoczesna nawierzchnia piłkarskiego stadionu przy al. Piłsudskiego – w ostatnich latach nie brakowało miejskich inwestycji w sport. Teraz trwa modernizacja Uranii, a perspektywie jest też kolejne zadanie piłkarskie.

Olsztyńscy radni zdecydowali o przystąpieniu do prac związanych z przygotowaniem planu zagospodarowania przestrzennego obszaru przy al. Sybiraków. To teren, na którym jest m.in. stadion Warmii. – Musimy przeprowadzić pełną procedurę planistyczną – wyjaśnia dyrektor Wydziału Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta Olsztyna, Magdalena Binerowska. – Będziemy przyjmować wnioski, później będzie czas na projektowanie, opiniowanie i wszelkie uzgodnienia. Chcielibyśmy uchwalić plan dla tego obszaru do końca roku.

Ośrodek Sportu i Rekreacji ma już koncepcję ośrodka, jaki miałby powstać przy al. Sybiraków.

– Dokument powstał przy współpracy z olsztyńskimi klubami piłkarskimi – przypomina dyrektor OSiR-u, Jerzy Litwiński.

Na terenie ośrodka mają powstać m.in. cztery pełnowymiarowe boiska – dwa z nawierzchnią trawiastą, dwa ze sztuczną. Poza tym budynki socjalne i magazynowe, szatnie, oświetlenie czy parkingi.

Teren przy al. Sybiraków, który zostanie objęty pracami planistycznymi, od 2015 roku należy do samorządu.

BRAK KOMENTARZY