Plaga pijanych sterników na jeziorach mazurskich

0
562

Policyjni wodniacy z Komisariatu Policji w Rucianem-Nidzie tylko w ciągu trzech godzin zatrzymali aż czterech nietrzeźwych sterników pływających po jeziorze Nidzkim i jeziorze Bełdany.
Pierwszego zatrzymali do kontroli 44-letniego turystę z województwa mazowieckiego, który płynął łodzią z silnikiem spalinowym. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Drugi nietrzeźwy sternik to 31-latek z województwa podlaskiego. Ten turysta miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Płynął skuterem wodnym.
Na łodzi z silnikiem zaburtowym wypoczywał 29-letni mężczyzna z województwa kujawsko – pomorskiego, który został zatrzymany do kontroli przez policyjnych wodniaków. Badanie stanu trzeźwości tego sternika wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Ostatni nieodpowiedzialny sternik to 41-letni turysta z województwa mazowieckiego. Płynął łodzią z silnikiem zaburtowym. Mężczyzna ten miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Z uwagi na to, że każdy z kontrolowanych sterników miał więcej niż 0,5 promila alkoholu w organizmie, wszyscy odpowiedzą za popełnienie przestępstwa. Jest to czyn zagrożony karą pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

BRAK KOMENTARZY