Piotr Sułkowski, dyrektor Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej z nowym kontraktem. Ale nie w Olsztynie

0
796
Piotr Sułkowski, Dyrektor Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

Piotr Sułkowski z Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej będzie dyrektorem Opery Krakowskiej. Opuści stanowisko po wielu latach.

Piotr Sułkowski wygrał właśnie konkurs na dyrektora krakowskiej filharmonii. Spośród uczestników, którzy zakwalifikowali się do drugiego etapu konkursu, Piotr Sułkowski był najlepszy, uzyskał najwyższą liczbę punktów. Nowe stanowisko obejmie z początkiem 2023 roku.

Właśnie została podpisana z nim umowa. Realizacja kontraktu rozpocznie się 1 września i potrwa pięć lat. – – Opera Krakowska ma nowego dyrektora. Razem z Iwoną Gibas (wicemarszałek województwa małopolskiego) uroczyście podpisaliśmy umowę z prof. Piotrem Sułkowskim – poinformował Witold Kozłowski, marszałek województwa małopolskiego, w mediach społecznościowych.

Piotr Sułkowski od 11 lat pełnił funkcję dyrektora filharmonii w Olsztynie. Za jego kadencji instytucja przeniosła się z budynku szkoły muzycznej do pobliskiego nowo powstałego gmachu. Piotr Sułkowski pochodzi z Krakowa. Ukończył krakowską Akademię Muzyczną na kierunkach: dyrygentura oraz wychowanie muzyczne.

BRAK KOMENTARZY