Pijani rodzice „opiekowali się” 6-letnią córką

0
315

Olsztyńscy policjanci interweniowali wobec nietrzeźwych rodziców, którzy mieli pod opieką swoją 6-letnią córkę. Ostatecznie dziecko zostało przekazane babci. W organizmie mężczyzny krążyły prawie 2 promile alkoholu, a w przypadku kobiety alkomat wskazał wartość około 2,5 promila alkoholu. Ze zdarzenia sporządzona została dokumentacja, która zostanie przesłana do sądu rodzinnego.

Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na terenie miasta nietrzeźwi rodzice mogą opiekować się dzieckiem. O niepokojącej sytuacji służby powiadomił kurator sądowy.

Na miejscu funkcjonariusze zostali rodziców mających pod opieką 6-letnią córkę. Badanie policyjnym alkomatem wykazało w organizmie 41-letniej matki prawie 2,5 promila alkoholu, a 37-letniego ojca prawie 2 promile alkoholu.
Ostatecznie 6-latkę przekazano pod opiekę babci.

Policjanci z interwencji sporządzili stosowną dokumentację, która trafi do sądu rodzinnego i nieletnich. Jego zadaniem będzie zbadanie zaistniałej sytuacji m.in. pod kątem narażenia na niebezpieczeństwo dziecka znajdującego się pod opieką nietrzeźwych rodziców.

BRAK KOMENTARZY