Pierwsze w sezonie zwycięstwo Indykpolu AZS Olsztyn

0
820
Damian Szulz z nagrodą MVP fot. biuro prasowe Indykpol AZS Olsztyn

Jak wracać to w takim stylu! Indykpol AZS Olsztyn pokonuje 3:0 Cuprum Lubin, a statuetkę MVP odebrał Damian Schulz!

Obie drużyny liczyły w tym spotkaniu na zakończenie serii trzech porażek na inaugurację sezonu w PlusLidze. Trener Daniel Castellani dokonał jednej zmiany w wyjściowym składzie. Od pierwszej akcji na rozegraniu pojawił się Przemysław Stępień.

Wtorkowy mecz lepiej zaczęli gospodarze. Szybko zbudowali sobie pięciopunktową przewagę (13:8). Ale akademicy – nieźle grający w przyjęciu – stopniowo poprawiali się w ataku. Dobrze funkcjonował także blok. I choć nie wystrzegali się też własnych błędów (m.in. w zagrywce), to wystarczyło, by dogonić lubinian (18:18) i wygrać pierwszą partię 25:22.

Drugi set był bardzo wyrównany. Dopiero w jego połowie Indykpol AZS Olsztyn przejął inicjatywę, co poskutkowało jeszcze bardziej przekonującym zwycięstwem 25:20. Dobrze w ataku spisywali się Wojtek Żaliński (15 punktów w meczu) i Damian Schulz (18 punktów), którzy byli najskuteczniejsi tego dnia na parkiecie. Ale swoje pod siatką robili też Javier Concepcion i Dima Teryomekno, a w przyjęciu – Ruben Schott.

Trzecia i ostatnia partia miała podobny przebieg. Cuprum nie było w stanie niczym zaskoczyć skutecznie realizujących swój plan na ten mecz akademików. Argentyński szkoleniowiec dał odpocząć kilku zawodnikom. Szansę do pokazania się na boisku dostali m.in. Mateusz Poręba i Robbert Andringa. W grze olsztynian widać było też w końcu radość, luz i pewność siebie, co zaowocowało zwycięstwem 25:21 a w całym spotkaniu 3:0!