Pensjonariuszka Domu Pomocy Społecznej “Senior” w Kamińsku obchodziła setne urodziny

0
4921

W Domu Pomocy Społecznej „Senior” w Kamińsku, Maria Kubiak, jedna z mieszkanek domu obchodziła setną rocznicę urodzin.

Dzisiaj obchodzimy nasze wielkie święto. Jedna z naszych mieszkanek obchodzi setne urodziny. Wkład w przygotowanie tego święta mieli zarówno pracownicy, jak i mieszkańcy, którzy dużo wcześniej przygotowywali życzenia, układali przemowy, żeby specjalnie tego dnia podzielić się ze wszystkimi tą radością. Mamy również u siebie pensjonariuszkę, która w tym roku będzie obchodzić 104 urodziny i to również jest taka rocznica, która jest godna świętowania, ponieważ wiadomo, że nie każdy dożywa, takiego sędziwego wieku – powiedziała Agnieszka Gorzycka, Dyrektor Domu Pomocy „Senior” w Kamińsku.

Dyrektor Agnieszka Gorzycka jest pod wrażeniem tego, w jakiej kondycji znajduje się Pani Maria- Dzisiejsza jubilatka mieszka u nas od półtora roku. Kondycji Pani Marii może pozazdrościć nie jeden młody człowiek. Jest ona bardzo żywiołową, sympatyczną i wesołą kobietą. Bawi nas czasami do łez swoimi żartami i powiedzeniami. Ma tutaj swoje koleżanki, z którymi spędza całe dnie, ale jej ulubionym zajęciem jest oglądanie telewizji.

Andrzej Kubiak, syn jubilatki, ma bardzo dobre wspomnienia z dzieciństwa- Mama była zawsze bardzo opiekuńcza i pracowita. Nigdy na nic nie narzekała i zawsze była pogodna i to jej pozostało do dzisiaj. Muszę też podkreślić, że zawsze stanęła murem za swoimi dziećmi.

W uroczystości wzięli udział mieszkańcy, pracownicy, rodzina jubilatki, ale także przedstawiciele władz samorządowych. Wszyscy skosztowali tortu urodzinowego, a także gromko śpiewali, życząc jubilatce kolejnych stu lat. Pracownicy domu przygotowali dla Pani Marii i jej rodziny niespodziankę, w postaci prezentacji multimedialnej, w której dodane były zdjęcia z jej młodzieńczych lat.

Wojciech Prokocki, starosta bartoszycki, który był obecny na uroczystości stwierdził, że domy pomocy społecznej są naprawdę niezwykle potrzebne- Jeżeli chodzi o tzw. politykę senioralną, to właśnie ona jest bardzo ważna dla samorządu. Powiat Bartoszycki prowadzi cztery domu pomocy społecznej. Ten dom, w którym obecnie się znajdujemy jest prowadzony przez gminę Górowo Iławeckie. Oczywiście potrzeby są ogromne, ludność się starzeje i choruje, ale jak widać w domu pomocy społecznej jest zapewniona opieka i czas dla każdego mieszkańca. Dzisiejsza uroczystość jest zarówno radosna, jak i nostalgiczna. Uważam, że dom pomocy społecznej, to nie jest zło koniecznie. Nieraz dzieci nie są już w stanie zapewnić rodzicom dobrej opieki, a w takim domu, jak m.in. ten w Kamińsku ta opieka naprawdę jest dobra, a i sama atmosfera jest tutaj bardzo przyjemna.

Warto również wspomnieć kilka słów o samym Domu Pomocy Społecznej „Senior” w Kamińsku. Placówka powstała trzy lata temu – Jest to obiekt, który świetnie pasował na dom pomocy społecznej. Po obu stronach korytarza są pokoje. Są one naprawdę bardzo wygodne i co najważniejsze nie są przeludnione, ponieważ są to pokoje jedno, dwu, lub trzyosobowe. Jest to dom otwarty, ponieważ pełni on usługi całodobowo, ale również mogą tu przychodzić seniorzy z Kamińska, jak i z całej gminy Górowo Iławeckie – powiedziała Bożena Olszewska-Świtaj, wójt gminy Górowo Iławeckie. 

W chwili obecnej w domu mieszka 19 pensjonariuszy. Dom przeznaczony jest dla osób w podeszłym wieku i niepełnosprawnych fizycznie.

Fotorelacja:

BRAK KOMENTARZY