“Pasjonat militariów” z powiatu braniewskiego stanie przed sądem

0
824

Kara nawet 8 lat pozbawienia wolności grozi 54-letniemu mieszkańcowi powiatu braniewskiego. Na posesji należącej do podejrzanego kryminalni zabezpieczyli m.in. ponad 300 sztuk amunicji, elementy broni, pociski artyleryjskie oraz granaty. W trakcie przesłuchania mężczyzna tłumaczył, że jest „pasjonatem” militariów. Teraz za swoje nielegalne hobby odpowie przed sądem.

W minioną środę (25.02.2020) po godz. 14:30 oficer dyżurny braniewskiej komendy został powiadomiony, że na terenie jednej z posesji mogą znajdować się broń oraz materiały wybuchowe. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy specjalizujących się w rozpoznaniu minersko – pirotechnicznym. Policjanci już chwilę później potwierdzili zgłoszenie i rozpoczęli dokładne przeszukania.

W trakcie tych czynności kryminalni zabezpieczyli m.in. ponad 300 sztuk nielegalnie posiadanej amunicji, elementy broni, a także granat ręczny RG-42, minę przeciwpiechotną oraz pociski artyleryjskie. Do działań zaangażowano także funkcjonariuszy z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji z Olsztyna. 54-letni właściciel militariów z miejsca interwencji został doprowadzony do komendy. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego funkcjonariusze przedstawili podejrzanemu dwa zarzuty – posiadania bez wymaganego zezwolenia istotnych elementów broni, amunicji oraz posiadania materiałów wybuchowych, które mogły sprowadzić niebezpieczeństwo dla innych ludzi. Za te przestępstwa grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W czwartek zapadła decyzja o objęciu 55-latka policyjnym dozorem. Czynności w tej sprawie trwają.

BRAK KOMENTARZY