Padł dobowy rekord szczepień na koronawirusa

0
214

W jeden dzień wykonano ponad 620 tys. szczepień przeciw COVID-19, to absolutny dobowy rekord i dowód, że system uzyskał zakładaną wydajność – podkreślił w czwartek szef KPRM Michał Dworczyk. Dodał, że w czerwcu do Polski dojedzie kolejne 15 mln szczepionek.

“Wczoraj wykonaliśmy ponad 620 tys. szczepień – to absolutny rekord i dowód, że system uzyskał zakładaną wydajność. W czerwcu do Polski dojedzie kolejne 15 mln szczepionek. Teraz dla nas wszystkich najważniejsze zadanie i wyzwanie – przekonywać i szczepić” – napisał w czwartek na Twitterze Dworczyk.

Z grafiki dołączonej przez szefa KPRM i pełnomocnika rządu ds. programu szczepień wynika, że w środę wykonano dokładnie 620 tys. 834 szczepienia. We wtorek wykonano w całej Polsce ponad 456 tys. szczepień przeciw COVID-19.

Według informacji na rządowej stronie, dotąd wykonano 21 mln 174 tys. 546 szczepień. W pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca, a także jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, jest 7 mln 700 tys. 322 osób.

ŹRÓDŁO: PAP

BRAK KOMENTARZY