Otwarto nowoczesną pracownię rezonansu magnetycznego

0
438

W olsztyńskiej Poliklinice otwarto nowoczesną pracownię rezonansu magnetycznego.

Nowa inwestycja, dofinansowana ze środków Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w kwocie 5 505 000,00 zł, służyć ma szerzeniu diagnostyki kardioonkologicznej, dzięki wykorzystaniu nowoczesnych aplikacji i oprogramowania pozwalających szybciej i precyzyjniej diagnozować zmiany w organizmie pacjentów.

– Elektronika nowa, nowy magnes, korzystamy też ze wsparcia oprogramowania opartego na sztucznej inteligencji, która przyspiesza cały proces. Nawet jeśli jakieś badanie trwa tyle, co na starym aparacie, to w tym samym czasie jesteśmy w stanie zrobić więcej serii, wyciągnąć więcej informacji – mówi radiolog doktor nauk medycznych Maciej Michalak, kierownik zakładu diagnostyki obrazowej w Poliklinice.

Nowa pracownia jest też bardziej komfortowa, a to o tyle ważne, że badanie rezonansem w niektórych przypadkach potrafi potrwać nawet 1,5 godziny. –  Naturalnym jest, że cały sprzęt, cała infrastruktura w znaczący sposób ulegała szybszemu eksploatowaniu, w związku z czym podjęliśmy decyzję, że w sposób znaczący trzeba wesprzeć pracownię rezonansu magnetycznego w tym szpitalu – podkreśla wiceminister zdrowia Marcin Martyniak.

BRAK KOMENTARZY