Oszuści działający metodą „na policjanta” ponownie atakują seniorów

0
377

Oszuści w swoich przestępczych procederach wykorzystują zaufanie społeczne do stróżów prawa i podszywają się za funkcjonariuszy Policji. W bezpośrednim kontakcie ze swoją ofiarą posługują się podrobionymi dokumentami, zdarza się również, że dzwonią i informują swoje ofiary o prowadzonych policyjnych działaniach ukierunkowanych na zatrzymanie grupy osób wyłudzających pieniądze. Tylko wczoraj ofiarami oszustów padły dwie mieszkanki Olsztyna, które łącznie straciły 27 tys. zł.

Zaufanie społeczne do Policji chętnie wykorzystują oszuści, którzy podszywając się pod stróżów prawa skutecznie wyłudzają pieniądze. Ofiarami ich działań padają zwłaszcza osoby starsze, które bez weryfikacji przekazywanych im telefonicznie informacji dają się wciągnąć w przestępczy proceder. Tylko wczoraj oszczędności swojego życia straciły dwie mieszkanki Olsztyna.

Obie kobiety osobiście przekazały koperty z pieniędzmi mężczyznom podszywającym się za policjantów. 92-latka przekazała przestępcy 17 tys. zł, natomiast 65-latka wręczyła oszustowi 10 tys. zł.

Polacy uświadamiają sobie po fakcie, że zaistniałemu zdarzeniu można było zapobiec. Poszkodowane kobiety dziś już wiedzą, że policjanci podczas prowadzonych działań NIGDY nie żądają pieniędzy. Szkoda, że czasem błędy, których w łatwy sposób można było uniknąć mogą nas słono kosztować.

Policjanci przypominają, że w przypadku jakichkolwiek podejrzeń czy masz do czynienia z prawdziwymi policjantami możesz żądać, aby sprawę wyjaśnić w komisariacie lub w komendzie Policji.

BRAK KOMENTARZY