OSTRÓDA: POLICJANCI CZUWALI NAD BEZPIECZEŃSTWEM UCZESTNIKÓW FESTIWALU MUZYKI TANECZNEJ

0
1105
policja

Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem uczestników XXII Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Tanecznej, który w piątek i sobotę odbywał się w Ostródzie. Oprócz służby pełnionej w obrębie trwającego festiwalu, funkcjonariusze monitorowali sytuację drogową związaną z przemieszczaniem się mieszkańców, a także tych, którzy przejechali w tych dniach z całej Polski. W trakcie trwania imprezy oraz po jej zakończeniu odnotowano kilka naruszeń porządku publicznego, na które błyskawicznie reagowali funkcjonariusze.

Od piątku aż do niedzielnego poranka ostródzcy policjanci, wsparci funkcjonariuszami z Nidzicy, Iławy, Elbląga oraz Oddziału Prewencji Policji KWP w Olsztynie czuwali nad bezpieczeństwem uczestników słynnego już festiwalu muzyki tanecznej. Był to czas zabawy i wielu atrakcji mających kilkutysięczną widownię, która przyjechała do Ostródy z całego kraju. Policjanci przez cały czas pilnowali, by podczas imprezy na ulicach miasta było spokojnie. Głównie jednak pomagali wszystkim, aby bez żadnych przeszkód mogli podziwiać artystyczno – rozrywkowe widowisko. Podczas imprezy policjanci musieli kilkakrotnie interweniować w stosunku do osób, które swoim zachowaniem zakłócały porządek publiczny. Sprawna praca policjantów pozwoliła jednak reagować szybko na każde zgłoszenie.

Jedna z tych interwencji dotyczyła znieważenia funkcjonariuszy i wywierania wpływu na ich czynności.  Trójka mężczyzn w wieku 36-44 lat została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu.

Z kolei policjanci ruchu drogowego w nocy (30.07.2017r.) zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę citroena. Badanie stanu trzeźwości 44-latka wykazało ponad 1 promil alkoholu w jego organizmie. Ponadto podczas sprawdzenia danych okazało się, że mężczyzna miał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych obowiązujący do listopada 2019 roku.

Teraz mężczyzna odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz za niestosowanie się do wyroku sądu, za co grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci czuwając nad bezpieczeństwem uczestników festiwalu nie odnotowali innych poważniejszych zdarzeń kryminalnych. Egzamin zdała współpraca z organizatorem, a także sami uczestnicy.

BRAK KOMENTARZY