Ostatnie dni na złożenie zeznania podatkowego

0
426

W tym roku zeznania podatkowe PIT za 2019 r. można składać do 1 czerwca (31 maja to niedziela) bez żadnych konsekwencji.

Dotyczy to wszystkich zeznań rocznych: PIT-36, PIT-36L, PIT-36S, PIT-36LS, PIT-37, PIT-38, PIT-39.

Można to zrobić przez usługę Twój e-PIT, e-Deklaracje lub papierowo.

Oczywiście najszybsza i najprostsza droga to złożenia PIT przez Internet, ale jeżeli ktoś nie może skorzystać z tego rozwiązania to urzędy skarbowe w tych ostatnich dniach będą otwarte:

piątek (28 maja) od 9.00 do 13.00

poniedziałek (1 czerwca) od 12.00 do 18.00

 

PIT można także wrzucić do wystawionych w holach urzędów specjalnych skrzynek lub wysłać pocztą najlepiej listem poleconym.

PIT-OP również do 1 czerwca

Dzięki oświadczeniu PIT-OP podatnik może przekazać 1% swojego podatku wybranej organizacji pożytku publicznego, łącznie ze wskazaniem celu szczegółowego. Może to zrobić poprzez usługę Twój e-PIT, aplikację e-Deklaracje lub papierowo, składając oświadczenie do specjalnych urn zlokalizowanych we wszystkich urzędach skarbowych w Polsce.

Mikrorachunek podatkowy

Pamiętajmy, że podatek PIT wynikający z naszego zeznania powinniśmy zapłacić do urzędu skarbowego wyłącznie na swój indywidualny rachunek podatkowego (mikrorachunek podatkowy). Swój numer mikrorachunku można sprawdzić w generatorze dostępnym na stronie podatki.gov.pl. Wystarczy podać swój numer PESEL lub NIP.

Zwrot podatku

Termin zwrotu nadpłaty podatku wynikającej z rocznych zeznań pozostaje bez zmian. Podatnicy, którzy złożyli zeznanie podatkowe elektronicznie otrzymają zwrot nadpłaty do 45 dni od dnia złożenia zeznania. Natomiast dla rozliczeń składanych papierowo termin ten wynosi 3 miesiące.

BRAK KOMENTARZY