Ostatni weekend października na drogach Warmii i Mazur

0
156

Niestety wciąż nie brakuje bezmyślnych uczestników ruchu drogowego, którzy swoim zachowaniem stwarzają zagrożenie dla siebie i innych.

W miniony weekend (28-30.10.2022) na drogach Warmii i Mazur policjanci pracowali m.in. na miejscu zdarzenia na drodze w powiecie działdowskim, gdzie w wyniu zderzenia z samochodem zginęła 55-latka. Charakter tego zdarzenia jest wyjaśniany. Ponadto funkcjonariusze odnotowali 8 wypadków drogowych, w których 9 osób zostało rannych, byli wzywani do 116 kolizji, a w trakcie prowadzonych kontroli ujawnili 45 nietrzeźwych kierujących. Niestety nie zabrakło kierowców i innych uczestników ruchu drogowego, którzy świadomie łamiąc przepisy ruchu drogowego narazili na niebezpieczeństwo siebie i inne osoby.

Bartoszyce

Na pozór niewinna przejażdżka rowerem z pasażerką na kierownicy zakończyła się bolesnym zderzeniem ze znakiem drogowym i pobytem w szpitalu. W sobotę (29.10.2022r.) przed godz. 15:00 bartoszyccy policjanci interweniowali w dość nietypowej sprawie. Na ścieżce rowerowej na ul. Kętrzyńskiej w Bartoszycach dwoje dzieci w wieku 13 i 8 lat, jadących na jednym rowerze zderzyło się ze znakiem drogowym. Oboje z miejsca zdarzenia zostali przewiezieni do szpitala dziecięcego w Olsztynie. Z informacji, jakie uzyskano od lekarzy wynika, że nic poważnego im się nie stało. W świetle przepisów zdarzenie to było kolizją drogową. Z uwagi na wiek osób biorących w niej udział materiały tej sprawy tafią do sądu rodzinnego i nieletnich.

Nidzica

Niestety wciąż nie brakuje nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego na naszych drogach. Nietrzeźwy na drodze jest zagrożeniem nie tylko dla siebie, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego policjanci nie mają pobłażania wobec takich osób.

W sobotę (29.10.2022 r.) około godz. 2:00 policyjny patrol z Nidzicy zatrzymał do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki VW, który przemieszczał się ulicami miasta. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie 19-letniego mężczyzny około 0,8 promila. Funkcjonariusze zatrzymali mieszkańcowi Nidzicy prawo jazdy i sporządzili stosowną dokumentację. Niebawem 19-latek odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Tego samego dnia (29.10.2022 r.) około godz. 10:30 w Bartoszkach, patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli rowerzystę, którego styl jazdy wskazywał, że może być nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie 49-letniego mieszkańca gminy Nidzica 2,6 promila alkoholu. Kontrola drogowa zakończyła się dla kierującego jednośladem mandatem karnym w kwocie 2500 zł.

BRAK KOMENTARZY