Olsztyńskie “Podwórka z natury”

0
267

Do końca następnego tygodnia potrwa nabór do kolejnej edycji programu “Podwórka z Natury”. 

Na zgłoszenia do “Podwórek z Natury 2020” organizatorzy czekają do końca następnego tygodnia. Termin naboru minie 20 grudnia  o 15.30. Wnioski można składać w Wydziale Strategii i Funduszy Europejskich, Urząd Miasta (II piętro, pok. 211), pl. Jana Pawła II 1.

W międzyczasie pokażemy tegoroczne realizacje na trzech podwórkach, a zmiany jakie na nich zaszły są naprawdę imponujące – zachęca Paulina Żukowska z Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich Urzędu Miasta Olsztyna. – Będzie też możliwość porozmawiania z mieszkańcami, którzy własnoręcznie tych zmian dokonali.

Czy było warto? Czy to trudne? Czy wszyscy są zadowoleni? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można poznać przy okazji podsumowania III edycji programu. To odbędzie się w sobotę (14 grudnia) o 11:00 w sali 219 ratusza (pl. Jana Pawła II 1). Nie zabraknie niesamowitych niespodzianek, a także pachnącego świętami poczęstunku.

W “Podwórkach z Natury 2020” wziąć mogą udział co najmniej 5-osobowe grupy sąsiedzkie, złożone z mieszkańców budynków położonych na obszarze rewitalizacji. Zgłaszane podwórka muszą być własnością Gminy Olsztyn.

Priorytetem jest zieleń, ale w projekcie zagospodarowania będą mogły znaleźć się również inne elementy niezbędne do funkcjonowania podwórka: urządzenia małej architektury, układ komunikacyjny, śmietniki, miejsca postojowe itp. (ważne: nie wszystkie te elementy mogą być sfinansowane z budżetu programu “Podwórka z Natury 2020”).

Program “Podwórka z Natury” realizowany jest przy wsparciu merytorycznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, Katedry Architektury Krajobrazu i Agroturystyki.

BRAK KOMENTARZY