Olsztyńskie “Lalki” w Nowej Hucie

0
400

Bawią i zachwycają nie tylko publiczność ze stolicy Warmii i Mazur. Olsztyński Teatr Lalek zaprezentuje się podczas trwającego Festiwalu Teatrów dla Dzieci w Krakowie.

Nowohuckie Centrum Kultury organizuje to przedsięwzięcie co roku podczas ferii zimowych. To nie tylko okazja do popularyzacji sztuki teatralnej wśród dzieci i młodzieży, ale także kształcenia i wyrabiania nawyków obcowania ze sztuką.

Tegoroczna edycja festiwalu jest poświęcona zagadnieniom ekologii. Podczas 14 dni na trzech scenach dzieci zobaczą kilkanaście spektakli z teatrów z całej Polski.

Olsztynianie przyjadą do Krakowa ze spektaklem “Mamu-Ty”. Czy prawdziwy dom jest tam, gdzie przyszliśmy na świat, czy może po drugiej stronie galaktyki? Czy psina może zostać siostrą mamuta? I czy można zaprzyjaźnić się z odkurzaczem? To tylko niektóre pytania, na które widzowie wraz z aktorami próbują odleźć odpowiedzi w tym przedstawieniu. OTL pojawi się na nowohuckiej scenie w czwartek (2 lutego).

Poza spektaklami na uczestników festiwalu czekają warsztaty i interaktywne wystawy.

Przypominamy jednocześnie, że trwa plebiscyt publiczności Olsztyńskiego Teatru Lalek. Do końca lutego można w nim wskazać ulubione sztuki oraz aktorów olsztyńskiej sceny.

BRAK KOMENTARZY