Olsztyński Teatr Lalek z premierą tuż przed przerwą

0
181

To już ostatnie spektakle Olsztyńskiego Teatru Lalek przed wakacyjną przerwą. Wśród propozycji na najbliższy weekend jest jedna premiera.

Złagodzenie covidowych obostrzeń sprawiło, że teatralna widownia mogła podziwiać artystów OTL na żywo dopiero pod koniec maja. Głód grania, kontaktu z publicznością i nadrobienia rozłąki sprawił, że sezon artystyczny w tej instytucji potrwa niemal do połowy lipca.

Zbliżający się weekend będzie okazją, by obejrzeć aż trzy propozycje olsztyńskiego teatru. Co ważne, jedną z nich będzie premierowy monodram “Lot”. To propozycja dla widzów 12-letnich i starszych.

Spektakl jest inspirowany życiorysem pilotki Janiny Lewandowskiej, jedynej kobiety zamordowanej w Katyniu. Jest oparty na narracji plastycznej, w której wykorzystane zostały m.in. lalki hybrydowe. – Młoda pilotka zostaje zawieszona w stanie pomiędzy życiem a śmiercią – mówi autorka i reżyserka sztuki, Aga Błaszczak. – Znajduje się w przestrzeni bez czasu, w której rzeczywistość miesza się z wyobrażeniami.

W spektaklu wykorzystano fragmenty tekstów piosenek Juliana Tuwima oraz Andrzeja Własta. Monodram zrealizowano dzięki stypendium Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Spektakl w sobotę i niedzielę (10 i 11 lipca) o 19:00. W tych dniach wstęp na sztukę jest bezpłatny. Wcześniej należy zarezerwować wejściówki w Biurze Organizacji Widowni (tel. 510-145-707).

W ten weekend będzie można także obejrzeć przedstawienie “Przygody Sindbada Żeglarza” (5+, sobota i niedziela o 17:00), a sezon 2020/21 w Olsztyńskim Teatrze Lalek zamknie sztuka “Kabaret Lalecznych Halabardników” (18+, niedziela o 20:00).

BRAK KOMENTARZY