Olsztyński Teatr Lalek rozpoczyna nowy sezon artystyczny

0
63

Po dłuższej przerwie widzowie znowu będą mogli oglądać spektakle w Olsztyńskim Teatrze Lalek.

Spotkanie z widzami aktorzy Olsztyńskiego Teatru Lalek rozpoczną już w ten weekend. Będzie to miało miejsce na scenie staromiejskiej. Mowa o ciekawym projekcie skierowanym do młodego widza. „Zarażamy teatrem” to teatralne działania uliczne i osiedlowe Stowarzyszenia Teatr Poddańczy, mające na celu edukowanie dzieci w zakresie wiedzy o środkach bezpieczeństwa zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusa covid-19. Wydarzenie będzie miało formę koncertu, przeplatanego edukacją w formie gier i zabaw, wszystko w wykonaniu aktorów Olsztyńskiego Teatru Lalek. Odbędzie się ono 12 września o godzinie 12.

W tym sezonie Olsztyński Teatr Lalek przygotował trzy premiery. Na początek widzowie zobaczą spektakl pt. MAMU-TY, następnie spektakl w reżyserii Anny Wolszczak pt. Trzy Świnki, a  także spektakl pt. Miłość.

Tak jak większość teatrów zaczynamy od premiery, która miała się odbyć jeszcze w poprzednim sezonie. Jest to premiera spektaklu pt. MAMU-TY. Jest to dla nas wyjątkowy spektakl, ponieważ  to debiut sceniczny Kasi Matwiejczuk. Można powiedzieć, że jest naszym wychowankiem. Powstał naprawdę bardzo ciekawy spektakl, który zaprezentujemy pod koniec września – powiedział Andrzej Bartnikowski, Dyrektor Olsztyńskiego Teatru Lalek.

Twórcy spektaklu MAMU-TY pokazują, jak pomiędzy zwyczajnymi-niezwyczajnymi zakupami, podejrzanym cyrkiem i dziecięcą ciekawością świata rodzi się bliskość, wrażliwość i spontaniczność. A przyjaźń, gościnność i przytulanie są tak samo istotne, jak praca.

Wszystkie spektakle odbędą się w reżimie sanitarnym. Ograniczono liczbę dostępnych miejsc, przed wejściem badana jest temperatura, a widzowie muszą na terenie teatru zasłaniać usta i nos.

Plan teatru na wrzesień:

12 i 13 września – „O RYBAKU I ZŁOTEJ RYBCE” – rodzinny spektakl o życzeniach i marzeniach w humorystycznej – lalkowej wersji.

19 i 20 września – „KRAWIEC NITECZKA” – jedna aktorka śpiewająco wyczaruje tuzin postaci ze znanej bajki o Krawcu.

26 września – prapremiera „MAMU-TY” .

Fotorelacja:

BRAK KOMENTARZY