Olsztyńscy policjanci odnaleźli zaginionego grzybiarza

0
50

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 88-letniego mieszkańca Olsztyna, który wyszedł z kolegami do lasu na grzyby i zabłądził. Policjanci w ciągu 2 godzin odnaleźli zaginionego mężczyznę. 88-latek trafił pod opiekę znajomych.

W ubiegły piątek (11.09.2020) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 88-latka z Olsztyna, do którego doszło na terenie jednego z kompleksów leśnych w m. Gębiny. Natychmiast na miejsce zostały wysłane policyjne patrole. Z relacji zgłaszających wynikało, że wspólnie z 88-latkiem wyszli na grzyby do lasu w gminie Olsztynek, gdzie w pewnym momencie stracili kontakt z seniorem. Mężczyzna nie miał ze sobą telefonu i nie reagował na wołania kolegów, z związku z czym 55 i 68-latek postanowili wezwać pomoc.

Olsztyńscy policjanci rozpoczęli poszukiwania za zaginionym. Funkcjonariusze wykorzystywali megafon przeszukując kompleks leśny i pobliskie łąki. Po chwili znaleźli 88-latka. Twierdził, że zabłądził podczas zbierania grzybów i nie mógł znaleźć kolegów z którymi wyszedł do  lasu. Mężczyzna cały i zdrowy wrócił do znajomych, którzy nim się zaopiekowali.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ