Olsztynianie szukają ośmiu wspaniałych

0
315

Olsztynianie szukają młodzieży do kolejnej edycji konkursu “Ośmiu wspaniałych”. To już XXV edycja tego konkursu.

Działają na rzecz słabszych i potrzebujących. Wspierają wymagających opieki sąsiadów, pomagają koleżankom i kolegom, są ambasadorami pozytywnych zachowań. Od lat najaktywniejsi, młodzi ludzie są dostrzegani i doceniani.

W tym roku odbędzie się jubileuszowa, XXV edycja konkursu “Ośmiu Wspaniałych”, której organizatorem jest Fundacja “Świat na Tak”. Tradycyjnie już przedsięwzięcie jest realizowane w dwóch etapach: lokalnym i ogólnopolskim.

Udział w nim mogą wziąć uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy promują pozytywne postawy i działają na rzecz rówieśników, sąsiadów, osiedla, szkoły czy klasy – przypomina Magdalena Jasińska z ratuszowego Wydziału Zdrowia Polityki Społecznej i Organizacji Pozarządowych. – “Wspaniali” to młodzi ludzie, którzy budują lepszy, bardziej humanitarny świat, a przez pomoc innym stają się wzorem do naśladowania.

W Olsztynie rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do tegorocznej edycji konkursu. Termin ich składania mija 5 marca (wtorek). Szczegółowe informacje można uzyskać w Wydziale Zdrowia Polityki Społecznej i Organizacji Pozarządowych przy ul. Knosały3/5 (budynek A, pok. 22, Magdalena Jasińska tel. 89 535 32 10 wew. 79).

BRAK KOMENTARZY