Olsztynianie bili czytelniczy rekord

0
236

Dzieci, młodzież i dorośli włączyli się do ogólnopolskiej akcji “Jak nie czytam, jak czytam”. Uczestnicy zebrali się w piątek (7 czerwca) przy scenie staromiejskiej.

Głównym organizatorem jest miesięcznik “Biblioteka w szkole”. Każdego roku w akcji bierze udział ok. 400 tys. osób. W tym do udziału zgłosiło się ponad dwa tys. placówek.

W Olsztynie pierwszy raz akcja była realizowana we wspólny, skoordynowany sposób. Pieczę nad nim miały Wojewódzka Biblioteka Publiczna, Miejska Biblioteka Publiczna, Biblioteka Uniwersytecka UWM i Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna. Przyłączyły się do niej przedszkola i szkoły – łącznie w stolicy regionu 15 placówek.

– Chcemy dać uczniom okazję do poczytania sobie w gronie koleżanek i kolegów, w miłych okolicznościach, bez dorabiania wielkiej filozofii – wyjaśniali ideę przedsięwzięcia organizatorzy. – Głównym celem jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z wolnym czasem i rozrywką. Akcja ma zachęcić tych uczniów, którzy wciąż traktują czytanie jako przykry obowiązek. Nie zmuszajmy ich, lecz motywujmy.

Punktualnie o 10:00 wszyscy zgromadzeni – około 300 osób – zaczęli czytać przyniesione przez siebie książki. Akcja trwała około 10 minut.

BRAK KOMENTARZY