Olsztyn:24-latek odpowie za uprawę konopi oraz posiadanie znacznej ilości środków odurzających

0
83

Olsztyńscy policjanci zatrzymani kolejnego mężczyznę podejrzewanego o przestępstwa narkotykowe. Funkcjonariusze na posesji 24-latka znaleźli i zabezpieczyli ponad 130 gramów marihuany oraz krzewy konopi indyjskich. Zgodnie z kodeksem karnym, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wpadli na trop 24-latka, który w jednym z domów na terenie gminy Łukta miał przechowywać znaczne ilości środków odurzających. W ubiegły wtorek (11.08.2020) policjanci weszli na teren posesji mężczyzny, gdzie w pobliżu domu zauważyli 9 krzewów konopi indyjskiej. Następnie w garażu i sypialni znaleźli zielony susz roślinny. Ze wstępnych ustaleń wynika, że funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 130 gramów marihuany. Materiał przekazano do dalszych badań laboratoryjnych.

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz uprawy konopi innej niż włókniste, za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

BRAK KOMENTARZY