Olsztyn znów bez wsparcia Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych

0
861

Ponad 84 mln zł – taka kwota z kolejnej transzy Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych trafiła na Warmię i Mazury. Niestety, ponownie wśród beneficjentów zabrakło największych miast w regionie, w tym Olsztyna.

Budowa żłobka przy ul. Antonowicza, budowa nowego mola nad jeziorem Ukiel i termomodernizacja Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 – o realizację tych projektów wnioskował Olsztyn.

– Jest mi bardzo przykro, że znów nas pominięto – mówi prezydent stolicy Warmii i Mazur, Piotr Grzymowicz. – To jest zabieranie pieniędzy naszych mieszkańców, bo przecież oni także dokładają się do budżetu. Nasze projekty to niezwykle ważne inwestycje.

To już drugi raz, gdy rząd podczas przyznawania środków z RFIL, pomija Olsztyn. Fundusz miał być tzw. “Tarczą dla Samorządów”, ale niestety nie wszystkie mogą liczyć na jednakowe wsparcie. Jako że epidemia koronawirusa dotknęła wszystkie polskie miasta, pieniądze z funduszu, którego celem jest niwelowanie skutków COVID-19 i pobudzanie wzrostu gospodarczego, powinny trafić do wszystkich gmin. Wsparcia ponownie nie doczekały się także inne, duże miasta w Polsce, wśród nich m.in. Płock, Opole czy Warszawa.

BRAK KOMENTARZY