Olsztyn: Włamał się do kościoła i okradł skarbony – został zatrzymany

0
63

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością przeciwko Mieniu KMP w Olsztynie prowadzili dochodzenie w sprawie kradzieży z włamaniem do kościelnych skarbon. Łupem sprawcy padły pieniądze w łącznej kwocie ponad 5 tys. zł. Zebrany materiał dowodowy doprowadził policjantów na trop 26-letniego mężczyzny, który okazał się również poszukiwany za przestępstwa o podobnym charakterze. 26-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu – grozi mu kara do 10 lat więzienia.

W dniu 27 lipca 2020 roku olsztyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu do jednego z olsztyńskich kościołów oraz na teren plebani. Do zdarzenia doszło w godzinach wieczorowych po tym, jak kościół po ostatnim nabożeństwie opuścili wszyscy wierni. Okazało się, że sprawca zainteresował się skarbonami ustawionymi w kościele, z których po wyłamaniu drzwiczek zabrał pieniądze o łącznej kwocie ponad 5 tys. zł. Na miejscu przestępstwa pracował technik kryminalistyki, który zabezpieczył niezbędne ślady kryminalistyczne. Policjanci zabezpieczyli również nagrania z pobliskich kamer monitoringu, które zarejestrowały wizerunek sprawcy przestępstwa.

Cztery dni zajęło policjantom ustalenie i dotarcie do osoby odpowiedzialnej za przestępstwo kradzieży z włamaniem. Młody mężczyzna został ostatecznie zatrzymany i doprowadzony do olsztyńskiej jednostki policji, gdzie po przesłuchaniu usłyszał zarzut z at. 279§1 kk za który może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach okazało się również, że mimo młodego wieku, 26-latek już wcześniej miał konflikt z prawem w związku z popełnieniem przestępstw o podobnym charakterze. Mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary kilkudziesięciu dni pozbawienia wolności.

BRAK KOMENTARZY