Olsztyn ubiega się o dofinansowanie przebudowy hali Urania

0
65
hala
Wizualizacja Hali Urania

O 131 milionów złotych dofinansowania na rozbudowę i przebudowę Hali Widowiskowo – Sportowej Urania ubiega się olsztyński magistrat.

Hala widowiskowo-sportowa Urania powstała w 1978 r.

– Jako 42 letni obiekt mimo postępującej degradacji nie przeszła żadnego gruntownego remontu. Jest wyeksploatowana, co zniechęca do jej wykorzystywania. Wymaga jak najszybszej rewitalizacji. – mówi Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz.

Dzięki funduszom unijnym hala ma szansę na modernizację. Dodatkowo miasto zaplanowało m.in. budowę lodowiska zewnętrznego, parking podziemny, zagospodarowanie zieleni, oraz małą architekturę.

– Obecnie budynek i teren wokół niego jest zdegradowany, nie zachęca do odwiedzin. Nikt nie chce się identyfikować z tego typu obiektem, który nierzadko ze względu na zły stan techniczny stanowi zagrożenie dla jego użytkowników. – dodaje Justyna Sarna – Pezowicz, dyrektor Wydziału Strategii i Funduszy Unijnych – W wyniku inwestycji hala zostanie tak przebudowana by mogła pomieścić około 4 000 widzów, dodatkowo zostanie dostosowana do potrzeb użytkowników osób niepełnosprawnych.

W regionie nie ma drugiego, podobnego do Uranii obiektu, gotowego organizować wydarzenia kulturalne i sportowe dla kilku tysięcy widzów.

– Mamy nadzieję, że zmodernizowana Urania będzie cieszyła się zainteresowaniem nie tylko wśród mieszkańców, ale także wśród turystów. Planujemy organizować tam nie tylko duże wydarzenia sportowe, ale także – tak jak dotychczas, kulturalne – kończy prezydent Grzymowicz.

O tym, że Marszałkowi Gustawowi Markowi Brzezinowi udało się wynegocjować pieniądze na przebudowę Hali Urania pisaliśmy w lutym tego roku. Teraz, zgodnie z planem, został złożony wniosek. Następnym krokiem będzie ogłoszenie przetargu, najprawdopodobniej w grudniu tego roku. Przebudowa mogłaby się rozpocząć w drugim kwartale 2021 roku, a zakończyć do końca 2023 roku.

BRAK KOMENTARZY