Olsztyn solidarny z #17milionami

0
541

Olsztyn dołączył do ogólnopolskiej kampanii społecznej #17milionów dedykowanej osobom cierpiącym na mózgowe porażenie dziecięce.

W geście solidarności z osobami z MPD 06 października w Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego punktualnie o godz. 19.00 ratusz rozbłyśnie na zielono.

Fundacja Kolorowy Świat na co dzień  zajmuje się specjalistyczną opieką dzieci z MPD. Od 2015 roku, corocznie w październiku realizuje Ogólnopolską Kampanię Społeczną #17milionów mającą na celu zwiększanie świadomości polskiego społeczeństwa na temat mózgowego porażenia dziecięcego.

Dlaczego #17milionów? Jak mówią organizatorzy – już ponad 17 milionów osób na całym świecie cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, które jest również najczęstszą, przewlekłą przyczyną niepełnosprawności występującą u dzieci.  Dlaczego w październiku? Ponieważ 6 października obchodzony jest Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego.

Z roku na rok rośnie liczba zabytkowych obiektów i budynków użyteczności publicznej, które w geście solidarności z osobami dotkniętymi MPD, 06.10.2020 o godz. 19.00 podświetlą się na zielono . W tym roku świecić się będą budynki od Szczecina, Gdańska, Białegostoku po Warszawę, Łódź, Poznań, Wrocław, Kraków oraz setki profili społecznościowych osób prywatnych, instytucji i  znanych osób publicznych.  W akcję zaangażował się również Olsztyn, który rozbłyśnie na zielono, w ten sposób okazując swą solidarność i zwracając uwagę tysięcy osób na kampanię #17milionów.

Każda osoba może przyłączyć się do kampanii #17milionów i wesprzeć ją w indywidualny sposób.
Kampania #17 milionów to:
•    Wyzwanie sportowe #17milionówMetrów – pokonujesz dystans dla dzieci
•    #17milionówGroszy – łączysz pomaganie z ucztą dla podniebienia
•    Roztańczone#17milionów – weź udział w charytatywnym maratonie tańca
•    Spacer dla #17milionów – zwiedzaj polskie miast i pomagaj dzieciom z MPD
Więcej informacji o Kampanii i sposobach zaangażowania się jest dostępnych na stronie www.17milionow.pl

BRAK KOMENTARZY