Olsztyn przygotowany do sezonu zimowego

0
83

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie w nadchodzącym sezonie zimowym do utrzymania będzie miał blisko 300 km jezdni, ponad 211 tys. mb chodników przy jezdniach na osiedlach, ponad 35 tys. mb chodników poza pasami drogowymi, około 17 tys. m kw schodów czy 408 przejść dla pieszych.

W magazynach w tym celu już zgromadzono około 900 ton soli drogowej, 400 ton piasku z 20-proc. domieszką soli oraz 400 ton samego piasku. Zapasy magazynowe w miarę potrzeb będą uzupełniane na bieżąco. W czasie zimy jezdnie w zależności od przypisanych im kategorii posypywane są: I – tylko solą, II – mieszanką soli z piaskiem, III – tylko piaskiem.

W gotowości czeka także sprzęt do zimowego utrzymania jezdni. Zgodnie z umową zawartą z wykonawcą, do Akcji Zima zaangażowane będą: piaskarki nowej generacji z pługiem i nośnikiem samochodowym (minimum 5 pojazdów), piaskarki tradycyjne z pługiem i nośnikiem samochodowym (min. 5), samochody ciężarowe z pługiem (min. 8) czy ciągniki z pługiem odśnieżnym i rozsypywaczem doczepnym (min. 6).

Przypomnijmy, że na utrzymanie dróg w minionym sezonie zimowym 2019/2020 zużyto 1030 ton soli, 278 ton mieszanki pisaku z solą oraz około 80 ton piasku.

BRAK KOMENTARZY