Olsztyn nie zapomina o biało-czerwonych barwach

0
685

Początek maja to tradycyjnie już szereg uroczystości, w których dominuje polska flaga. Choć sytuacja jest wyjątkowa, to nie zabraknie oryginalnych działań. Szczególnie nakierowanych właśnie na narodowe barwy.

Przemowy, składanie wieńców, radosne śpiewanie narodowego hymnu – tak co roku było w wielu miejscach Olsztyna. Pandemia koronawirusa sprawiła, że uroczystych obchodów w przestrzeni publicznej zabraknie. Stolica Warmii i Mazur będzie jednak pamiętać o Międzynarodowym Święcie Pracy, Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święcie Narodowym Trzeciego Maja.

Podczas tegorocznego, majowego weekendu akcent kładziemy przede wszystkim na flagę. Stąd instytucje kultury proponują szereg działań związanych właśnie z Biało-Czerwoną. Dlatego warto śledzić strony internetowe i media społecznościowe szczególnie 2 maja – informuje olsztyński urząd miasta.

Oryginalne przedsięwzięcie planuje Miejski Ośrodek Kultury. “Flagowa jazda obowiązkowa” to projekt, który ma na celu przypomnienie mieszkańcom Olsztyna o ważnym święcie – Dniu Flagi Rzeczypospolitej.

W przestrzeń miejską wyjadą specjalnie przystrojone dwa tradycyjne polskie auta: biały polonez i czerwony fiat 125 – informuje szef biura festiwalowego MOK, Piotr Podgórski. – Na polonezie zostanie zainstalowany system nagłośnieniowy, z którego emitować będziemy znane polskie utwory poruszające tematykę szeroko rozumianego patriotyzmu. Będą to utwory takich “tuzów muzycznych” jak Kult, Republika czy T. Love. Ponadto “na żywo” wygłaszane będą komunikaty informujące o całej akcji, mówiące o samym święcie flagi i ogólnie symbolach narodowych.

Na najbliższy weekend to także powrót iluminacji dwóch obiektów. Ratuszowa wieża oraz wieża obserwatorium astronomicznego zostaną oświetlone w narodowych barwach.

BRAK KOMENTARZY